Marosvásárhely AlterNative

http://www.madisz.ro

Románia

A Marosvásárhelyi ALTER-NATIVE Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál szervezője a Magyar Demokratikus Ifjúsági Szövetség (MADISZ). A Maros megyei MADISZ egyike a legrégibb és legszélesebb tevékenységi körrel rendelkező romániai ifjúsági szervezeteknek. Az ALTER-NATIVE Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál az utóbbi nyolc évben nemcsak a szűkebb régióban, hanem egész Európában, valamint a világ más tájain élő filmalkotók számára is bemutatkozási alkalommá vált.

Magyar filmek a fesztiválon

1994 - Indián tél
1994 - Kiss Vakond
1994 - Roncsfilm
1994 - Woyzeck
1995 - Európa Kemping
1995 - Itt a szabadság!
1995 - Roncsfilm
1997 - Csinibaba
1997 - Derengő
1997 - Franciska vasárnapjai
1997 - Witman fiúk
1998 - És mégis…
1998 - Országalma
1998 - Presszó
1998 - Romani Kris - Cigánytörvény
1999 - 6:3, avagy játszd újra, Tutti
1999 - Kínai védelem
1999 - Közel a szerelemhez
1999 - Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten
1999 - Simon mágus
2000 - A Jánó testvérek (versenyben)
2000 - Aranymadár (versenyben)
2000 - Pannon halom - Legjobb nem-fikciós film díja (versenyben) (nyert)
2000 - S immár itt vagyok (versenyben)
2000 - Zárás - Legjobb kisjátékfilm díja (versenyben) (nyert)
2001 - I love Budapest
2001 - Macerás ügyek
2001 - Moszkva tér
2001 - Vakvagányok
2001 - Vityebszk felett - Chagall álmai (versenyben)
2002 - 601-S (versenyben)
2002 - Aranyváros
2002 - Chico
2002 - Csendország - Legjobb régióbeli magyar film díja (versenyben) (nyert)
2002 - Csúnya betegség - Román Nemzeti Filmközpont díja (versenyben) (nyert)
2002 - Ébrenjárók
2002 - Eső után (versenyben)
2002 - Hukkle
2002 - Kísértések
2002 - Posztkatona (versenyben)
2002 - Valami Amerika
2003 - A titkos hely (versenyben)
2003 - Gumiember (versenyben)
2003 - Jött egy busz... - Szkeccsfilm
2003 - Kelj fel, komám, ne aludjál
2003 - Kis Apokrif No.1 - Magyar Filmlaboratórium díja (versenyben) (nyert)
2003 - Libiomfi
2003 - Napok, melyeknek értelmet adott a félelem - Nagydíj (versenyben) (nyert)
2003 - Pejkó
2003 - Rengeteg
2003 - Tesó
2003 - Vagabond
2004 - A mulandóság gátja (versenyben)
2004 - A sor
2004 - Drum Bun - Jó utat!
2004 - Duett
2004 - Gen(i)us Diabolis - Ördögtérgye (versenyben)
2004 - Gubera
2004 - Határontúl (versenyben)
2004 - Ki a macska? (versenyben)
2004 - Páternoszter (versenyben)
2004 - Szezon
2005 - A Karusszel rítus (versenyben)
2005 - Maestro (versenyben)
2005 - Résfilm - Legjobb operatőr díja Kardos Sándornak (versenyben) (nyert)
2005 - Szerencsés ember (versenyben)
2005 - Tom Tamás (versenyben)
2006 - Az élet vendége - Csoma-legendárium
2007 - Csapás (versenyben)
2007 - Konyec - Az utolsó csekk a pohárban
2007 - Kythéra
2007 - Ópium - Egy elmebeteg nő naplója
2007 - Szalontüdő - Radio Romania Cultural különdíja (versenyben) (nyert)
2007 - Türelem (versenyben)
2008 - 411-Z (versenyben)
2008 - A süllyedő falu - Román Filmintézet Díja (versenyben) (nyert)
2008 - Arc (versenyben)
2008 - Csempelevél - Fődíj (versenyben) (nyert)
2008 - Ergo (versenyben)
2008 - Gyengébb napok (versenyben)
2008 - Imádság (versenyben)
2008 - Kakukk (versenyben)
2008 - Kishalak... Nagyhalak... (versenyben)
2008 - Meséld el... (versenyben)
2009 - A repülés története (versenyben)
2009 - Ariadné fonala - Radio Romania Cultural díja (versenyben) (nyert)
2009 - Befőtt (versenyben)
2009 - Hideg berek (versenyben)
2009 - Mama (versenyben)
2009 - Superdigital (versenyben)
2009 - Tour (versenyben)
2009 - Vallomás - Zsűri különdíja Tóth Orsinak és Lukáts Andornak (versenyben) (nyert)
2009 - Variációk - Simó Sándor-emlékdíj (versenyben) (nyert)
2010 - A vágyakozás napjai
2010 - Bibliothéque Pascal
2010 - Így ahogy vagytok
2010 - Kolorádó Kid
2010 - Köntörfalak
2010 - Muzsikás történet
2010 - Pánik
2010 - Puskás Hungary
2010 - Utolsó jelentés Annáról
2010 - Vespa
2010 - Lena (versenyben)
2010 - Magasfeszültség (versenyben)
2011 - Valami kék -

Radio Romania Cultural díja

(versenyben) (nyert)
2011 - Mátyás, Mátyás -

Marosvásárhely városának díja

(versenyben) (nyert)
2017 - Hurok
2017 - Kojot
2017 - Soul Exodus
2017 - Testről és lélekről
2017 - Kincsem
2017 - 1945
2018 - Susotázs - Fődíj (versenyben) (nyert)
2018 - A hentes, a kurva és a félszemű
2018 - Aurora Borealis – Északi fény
2018 - Budapest Noir
2018 - Genezis
2018 - Nagyi projekt
2018 - Negyven év (versenyben)
2018 - A rossz árnyék
2018 - Tegnap
2018 - Virágvölgy
2019 - Rossz versek
2019 - Akik maradtak
2019 - Az Úr hangja
2019 - Ruben Brandt, a gyűjtő
2019 - Szuperapu (versenyben)
2019 - Egy nap
2020 - Szünet - Fődíj (versenyben) (nyert)

Ha hibát, pontatlanságokat talál, kérjük, jelezze a nfi@nfi.hu email-címen, ahol az adatbázissal kapcsolatos egyéb észrevételeit is szívesen várjuk!