Trieszt Filmfesztivál

http://www.triestefilmfestival.it

Olaszország

a project by Alpe Adria Cinema

via Donota 1
34121 Trieste
Italy

tel: +39 040 34 76 076
fax: +39 040 662 338
email: info@alpeadriacinema.it
web site: www.alpeadriacinema.it

Magyar filmek a fesztiválon

1994 - Gyerekgyilkosságok
1994 - Videoblues
1995 - Fényérzékeny történet
1996 - Európa messze van
1996 - Csókkal és körömmel (versenyben)
1996 - Száműzöttek
1997 - Bolse Vita (versenyben)
1998 - Hosszú alkony
1999 - Csinibaba
1999 - Szenvedély - Zsűri különdíj (versenyben) (nyert)
2000 - 6:3, avagy játszd újra, Tutti (versenyben)
2000 - Kínai védelem
2000 - Simon mágus
2000 - Aranymadár (versenyben)
2000 - Zárás (versenyben)
2001 - Jonuc és a koldusmaffia
2001 - Vízió
2002 - Chico
2002 - Moszkva tér (versenyben)
2002 - Gyerekek - Koszovó 2000
2003 - Eső után (versenyben)
2003 - Hukkle (versenyben)
2004 - Szerelemtől sújtva (versenyben)
2004 - Táncalak
2004 - Táncrend
2004 - Vagabond
2004 - A 78-as Szent Johannája (versenyben)
2004 - Bozsik Yvette
2005 - Kontroll (versenyben)
2005 - Rengeteg
2005 - Prológus
2005 - Posztkatona
2005 - Csendország
2005 - Dealer
2005 - Mindjárt meghalok
2005 - Aranymadár
2005 - Másnap (versenyben)
2005 - Gubera
2005 - Új Eldorádó - Planet-díj a legjobb dokumentumfilmnek, Közönségdíj (versenyben) (nyert)
2005 - Kis Apokrif No.2 (versenyben)
2005 - Kis Apokrif No.1
2005 - Ki a macska? (versenyben)
2005 - A sor
2005 - A pofon
2005 - Hypnos
2005 - Gen(i)us Diabolis - Ördögtérgye
2005 - Gránátok
2006 - Kölcsönös analízis
2006 - A temetetlen halott
2006 - Johanna
2006 - Sorstalanság
2006 - A fény ösvényei (versenyben)
2007 - A vírus
2007 - Fehér tenyér
2008 - Nincs kegyelem
2008 - Szalontüdő - Közönségdíj (versenyben) (nyert)
2008 - Csapás (versenyben)
2008 - Naplófilm, 12 voltam 56-ban (versenyben)
2008 - Iszka utazása (versenyben)
2008 - Türelem (versenyben)
2009 - Delta (versenyben)
2009 - Első szerelem (versenyben)
2009 - Lopott ritmus
2009 - Malter (versenyben)
2009 - Meséld el... - Közönségdíj (versenyben) (nyert)
2010 - Variációk - Legjobb rövidfilm (versenyben) (nyert)
2010 - Befőtt (versenyben)
2010 - Nem vagyok a barátod (versenyben)
2011 - Aki bújt (versenyben)
2011 - Negatív Magyar Filmtörténet (versenyben)
2011 - Pál Adrienn (versenyben)
2011 - Szelíd teremtés - A Frankenstein-terv (versenyben)
2012 - Finale (versenyben)
2012 - Örvény
2012 - Csicska (versenyben)
2013 - Final Cut – Hölgyeim és Uraim -

Central European Initiative díj

(nyert)
2013 - Német egység a Balatonnál (versenyben)
2014 - Szerelempatak -

Legjobb dokumentumfilm díja,
Espansioni-díj

(versenyben) (nyert)
2014 - A nagy füzet (versenyben)
2015 - Fehér Isten
2015 - Szabadesés
2016 - Hobart
2016 - Szerdai gyerek -

Legjobb játékfilm díja

(versenyben) (nyert)
2017 - Ernelláék Farkaséknál (versenyben)
2017 - Tiszta szívvel
2018 - Festői korszakok (versenyben)
2018 - Jupiter holdja
2018 - OUT (versenyben)
2018 - Welcome (versenyben)
2019 - Utolsó hívás - Közönségdíj (versenyben) (nyert)
2019 - Ruben Brandt, a gyűjtő - Sky Arte televízió különdíja (versenyben) (nyert)
2019 - Egy nap (versenyben)

Ha hibát, pontatlanságokat talál, kérjük, jelezze a nfi@nfi.hu email-címen, ahol az adatbázissal kapcsolatos egyéb észrevételeit is szívesen várjuk!