Budapest Magyar Filmszemle

http://magyarfilmszemle.hu

Magyarország

A Szemlét, Magyarország legfontosabb filmfesztiválját 1965-ban alapítottak. Kezdetben Pécs városa adott otthont az eleinte kizárólag fikciós alkotásokat bemutató Magyar Játékfilmszemlének, majd 1983-től kezdve végleg a fővárosba költözött.
Magyar Filmszemle néven és kibővült programmal 1989-óta rendezik meg a mustrát évről-évre február első hetében, közvetlenül a Berlinale előtt.
Filmszemlénken csaknem az összes előző évben készült játékfilmet és válogatást mutatnak be a dokumentum-, rövid- és animációs filmekből a versenyben, illetve az információs vetítéseken a szakmának és a nagyközönségnek. A nyilvános filmvetítések mellett számos szakmai programot is kínál a Szemle fórumok, találkozók és kerekasztalbeszélgetések keretében.
Annak ellenére, hogy a Magyar Filmszemle nemzeti fesztivál, évről-évre közel száz külföldi vendég látogat el hazánkba, hogy megismerje filmművészetünk legújabb alkotásait. A fesztiváligazgatók, számos nemzetközi fesztivál előválogatói, programfelelősök, és a nemzetközi szaksajtó képviselői, elismert filmkritikusok 1986 óta minden évben odaítélik az általuk legjobbnak talált alkotásnak a Gene Moskowitz díjat. A Filmszemle kapcsán a Magyar Filmunió szervezi a külföldről érkező vendégek meghívását és szakmai programját.

Magyar filmek a fesztiválon

1990 - A halál villamosa - Dokumentumfilm kategória különdíja (versenyben) (nyert)
1990 - A halálraítélt - Operatőri díj Szabó Gábornak

Színház- és Filmművészeti Főiskola hallgatóinak díja Szabó Gábor operatőrnek
(versenyben) (nyert)
1990 - Céllövölde - Fődíj,

Gene Moskowitz díj
(versenyben) (nyert)
1990 - Eszterkönyv - Budapest Főváros Tanácsa díja (versenyben) (nyert)
1990 - Fénykép a tanítványoknak Balázs Béláról - Dokumentumfilm kategória különdíja Balázs Béla emlékére (versenyben) (nyert)
1990 - Kicsi, de nagyon erős - Legjobb férfi alakítás díja Gáspár Sándornak (versenyben) (nyert)
1990 - Könnyű vér - Rendezői díj (versenyben) (nyert)
1990 - Meteo - Legjobb látvány díja Zsótér Lászlónak

Színház- és Filmművészeti Főiskola hallgatóinak díja Szabó Gábor operatőrnek
(versenyben) (nyert)
1990 - Potyautasok - Legjobb zeneszerzői díj Zygmunt Koniecznynek (versenyben) (nyert)
1990 - Statárium - Dokumentumfilm kategória díja (versenyben) (nyert)
1990 - Szürkület - Különdíj (versenyben) (nyert)
1990 - Te még élsz? - Bajcsy-Zsilinszky díj (versenyben) (nyert)
1990 - Tutajosok - Legjobb férfi alakítás díja Gáspár Sándornak (versenyben) (nyert)
1990 - Vérrel és kötéllel - Dokumentumfilm kategória fődíja (versenyben) (nyert)
1993 - Anna filmje - Legjobb epizódszereplői díj Lázár Katinak (versenyben) (nyert)
1993 - Gyerekgyilkosságok - Fődíj

Operatőri díj Sas Tamásnak

Különdíj Tóth Barnabásnak

Külföldi kritikusok díja
(versenyben) (nyert)
1993 - Hoppá - Legjobb epizódalakítás díj Lázár Katinak (versenyben) (nyert)
1993 - Miénk a gyár I-II. - Dokumentumfilm kategória fődíja (versenyben) (nyert)
1993 - Paramicha, vagy Glonci, az emlékező - Legjobb elsőfilmes díja (versenyben) (nyert)
1993 - Roncsfilm - Legjobb női alakítás díja Szirtes Áginak (versenyben) (nyert)
1993 - Sade márki élete - Díj a különleges színészi és alkotótársi munkáért Halász Péternek (versenyben) (nyert)
1993 - Sose halunk meg - a Pesti Műsor különdíja a legnagyobb közönségsikerre számító filmnek (versenyben) (nyert)
1993 - Szív utca I-II. - Dokumentumfilm kategória rendezői díja (versenyben) (nyert)
1993 - Videoblues - Rendezői díj (versenyben) (nyert)
1994 - A Keresztapa - Dokumentumfilm kategória különdíja (versenyben) (nyert)
1994 - A Színésznő és a Halál - Dokumentumfilm kategória különdíja (versenyben) (nyert)
1994 - Árverés Kisújszálláson I-II. - Dokumentumfilm kategória rendezői díja (versenyben) (nyert)
1994 - Családsirató - Oklevél a témaválasztásért (versenyben) (nyert)
1994 - Elvesztünk - Dokumentumfilm kategória különdíja (versenyben) (nyert)
1994 - Haláljog I-II. - Dokumentumfilm kategória különdíja (versenyben) (nyert)
1994 - Jó éjt, királyfi - Operatőri díj Máthé Tibornak (versenyben) (nyert)
1994 - Kiss Vakond - Fővárosi Önkormányzat díja Szőke Andrásnak (versenyben) (nyert)
1994 - Market Development Foundation - Dokumentumfilm kategória különdíja (versenyben) (nyert)
1994 - Nyugattól Keletre, avagy a média diszkrét bája - Fővárosi Önkormányzat díja Szőke Andrásnak (versenyben) (nyert)
1994 - Sátántangó - Különdíj (versenyben) (nyert)
1994 - Senkiföldje - Operatőri díj Máthé Tibornak (versenyben) (nyert)
1994 - Széna tér 56 (Márton Erzsébet) - Dokumentumfilm kategória operatőri díja Lugossy Istvánnak (versenyben) (nyert)
1994 - Utrius - Rendezői díj Grunwalsky Ferencnek (versenyben) (nyert)
1994 - Vasisten gyermekei - Fődíj (versenyben) (nyert)
1994 - Vigyázók - Legjobb női alakítás díja Nagy-Kálózy Eszternek (versenyben) (nyert)
1994 - Woyzeck - Fődíj
(versenyben) (nyert)
1995 - A részleg - Fődíj
(versenyben) (nyert)
1995 - Az igazi Mao - Független producerek díja (versenyben) (nyert)
1995 - Bűvös vadász - Rendezői különdíj (versenyben) (nyert)
1995 - Csókkal és körömmel - Rendezői különdíj (versenyben) (nyert)
1995 - Egy nap döntöttem: drog helyett élet - Dokumentumfilm kategória fődíja (versenyben) (nyert)
1995 - Esti Kornél csodálatos utazása - Operatőri díj Gózon Francisconak

Legjobb epizódalakítás díja Igó Évának
(versenyben) (nyert)
1995 - Ha megeszünk egy hódot… - Dokumentumfilm kategória rendezői díja (versenyben) (nyert)
1995 - Lépcső - Dokumentumfilm kategória rendezői díja (versenyben) (nyert)
1995 - Lumière tekercsek - Különdíj (versenyben) (nyert)
1995 - Megint tanú - Legjobb férfi alakítás díja Kállai Ferencnek

Legjobb producer díja a Focusfilmnek

Várhatóan legnagyobb közönségsikert vonzó film díja
(versenyben) (nyert)
1995 - Törvénytelen - Legjobb epizódalakítás díja Igó Évának (versenyben) (nyert)
1996 - A KGB alkonya I-III. - Dokumentumfilm kategória rendezői díja (versenyben) (nyert)
1996 - Angst - Legjobb főiskolás film díja (versenyben) (nyert)
1996 - Arany nyugágy - Kisjátékfilm kategória rendezői díja (versenyben) (nyert)
1996 - Bolse Vita - Legjobb elsőfilmes díja
(versenyben) (nyert)
1996 - Caligula - Kisjátékfilm kategóriában zsűri elismerésében részesítve (versenyben) (nyert)
1996 - Csajok - Legjobb női alakítás díja Eszenyi Enikőnek

Legjobb férfi alakítás díja Cserna Antalnak
(versenyben) (nyert)
1996 - Egy nap a Krsna-tudatú hívők életéből - Dokumentumfilm kategóriában zsűri elismerésében részesítve (versenyben) (nyert)
1996 - Egy titokzatos férfi - Kisjátékfilm kategória rendezői díja (versenyben) (nyert)
1996 - Fehér arcok - Dokumentumfilm kategóriában zsűri elismerésében részesítve (versenyben) (nyert)
1996 - Gyilkosság zárójelben - Kisjátékfilm kategóriában zsűri elismerésében részesített operatőr Jutta Pohlmann (versenyben) (nyert)
1996 - Haggyállógva Vászka (Lágermese) - Fődíj
(versenyben) (nyert)
1996 - Punta Grande - Különdíj (versenyben) (nyert)
1996 - Szamba - Pesti Műsor díja a közönségszavazatok alapján (versenyben) (nyert)
1996 - Sztracsatella - Pesti Műsor díja a közönségszavazatok alapján (versenyben) (nyert)
1996 - Törvénytelen Muskátli I-III. - Dokumentumfilm kategória fődíja (versenyben) (nyert)
1997 - A három testőr Afrikában - Moziüzemeltetők díja a legnagyobb közönséget vonzó filmért (versenyben) (nyert)
1997 - A vád - Legjobb női alakítás díja Lázár Katinak (versenyben) (nyert)
1997 - Az örvény - Privát Magyarország X. / Privát háború II. - Kisjátékfilm díj (versenyben) (nyert)
1997 - Csinibaba - Fődíj (versenyben) (nyert)
1997 - Emlékszem egy városra - Dokumentumfilm kategória díja (versenyben) (nyert)
1997 - Franciska vasárnapjai - Legjobb női alakítás díja Kerekes Évának (versenyben) (nyert)
1997 - Hosszú alkony - Fődíj

Rendezői díj
(versenyben) (nyert)
1997 - Huttyán - Dokumentumfilm kategória fődíja (versenyben) (nyert)
1997 - Stationary - Kisjátékfilm díj (versenyben) (nyert)
1997 - Szökés - Legjobb forgatókönyv díja (versenyben) (nyert)
1997 - Szökés Budára (Útek do Budína) - Legjobb forgatókönyv díja Böszörményi Gézának (versenyben) (nyert)
1997 - Szolgálunk és vétünk - Dokumentumfilm kategória díja (versenyben) (nyert)
1997 - Tartsd eszedben - Dokumentumfilm kategória fődíja (versenyben) (nyert)
1997 - Witman fiúk - Legjobb operatőr díja Máthé Tibornak
(versenyben) (nyert)
1997 - Az út - Kísérleti film díj (versenyben) (nyert)
1998 - Csinibaba - a Pesti Műsor különdíja (versenyben) (nyert)
1998 - Honfoglalás - Pesti Műsor különdíja az 1997 év leglátogatottabb filmjének (nyert)
1998 - Országalma - Különdíj (versenyben) (nyert)
1998 - Presszó - Legjobb elsőfilmes rendezés díja,

Legjobb forgatókönyv díja
(versenyben) (nyert)
1998 - Romani Kris - Cigánytörvény - Legjobb férfi alakítás díja Djoko Rosićnak (versenyben) (nyert)
1998 - Szenvedély - Fődíj
(versenyben) (nyert)
1998 - Tükröződések - Különdíj (versenyben) (nyert)
1999 - 6:3, avagy játszd újra, Tutti - Különdíj

Legjobb férfi alakítás díja Eperjes Károlynak

a Pesti Műsor díja a várhatóan legnagyobb közönségsikert arató filmnek
(versenyben) (nyert)
1999 - A Dunai exodus - Nem fikciós kategória fődíja (versenyben) (nyert)
1999 - A mi gólyánk - Nem fikciós kategória zsűri különdíja (versenyben) (nyert)
1999 - A miniszter félrelép - Mozisok Országos Szövetségének díja az 1998-as év anyagilag legsikeresebb filmjének (versenyben) (nyert)
1999 - Egy tél az Isten háta mögött - Legjobb férfi alakítás díja Eperjes Károlynak (versenyben) (nyert)
1999 - Elszállt egy hajó a szélben I-II. - KEX - Nem fikciós kategória zsűri különdíja (versenyben) (nyert)
1999 - Igazságtétel - dokumentum novella - Nem fikciós kategória zsűri különdíja (versenyben) (nyert)
1999 - Koko - Nem fikciós kategória zsűri különdíja (versenyben) (nyert)
1999 - Közel a szerelemhez - Legjobb forgatókönyv díja Salamon Andrásnak (versenyben) (nyert)
1999 - Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten - Külföldi filmkritikusok Gene Moskowitz díja (nyert)
1999 - Pipacsok - Nem fikciós kategória fődíja (versenyben) (nyert)
1999 - Simon mágus - Rendezés díja Enyedi Ildikónak
(nyert)
1999 - Visszatérés (Kicsi, de nagyon erős 2.) - Legjobb női alakítás díja Csere Ágnesnek és Varga Klárának (versenyben) (nyert)
2000 - Anyád! A szúnyogok - Rendezés díja (versenyben) (nyert)
2000 - Balra a nap nyugszik - Legjobb operatőr díja Nagy Andrásnak (versenyben) (nyert)
2000 - Film… - Női alakítás díja Temessy Hédinek

Férfi alakítás díja Darvas Ivánnak
(versenyben) (nyert)
2000 - Jadviga párnája - Különdíj Deák Krisztina rendezőnek,
Balog Gábor operatőrnek,
Romvári József díszlettervezőnek,
Szakács Györgyi jelmeztervezőnek,
Tóth Ildikó színésznőnek
(versenyben) (nyert)
2000 - Jonuc és a koldusmaffia - Rendezői kategória díja (versenyben) (nyert)
2001 - Afta - Legjobb kisjátékfilm díja (versenyben) (nyert)
2001 - I love Budapest - Legjobb elsőfilm díja,

Legjobb operatőr díja Pohárnok Gergelynek,

JOY Magazin díja Hámori Gabriellának
(versenyben) (nyert)
2001 - Macerás ügyek - Legjobb elsőfilmes rendező díja Hajdu Szabolcsnak,

Arany Olló díj Lemhényi Rékának
(versenyben) (nyert)
2001 - Mostohák - Dokumentumfilm kategória fődíja (versenyben) (nyert)
2001 - Moszkva tér - Legjobb elsőfilm díja (megosztva),

Legjobb női mellékszereplő díja Pápai Erzsinek,

Film.hu díj internetes szavazatok alapján
(versenyben) (nyert)
2001 - Paszport - Legjobb színésznő díja Börcsök Enikőnek (versenyben) (nyert)
2001 - Szortírozott levelek - Elismerő oklevél,

Legjobb operatőr díja Pohárnok Gergelynek
(versenyben) (nyert)
2001 - Torzók - Legjobb rendezés díja Sopsits Árpádnak,

Legjobb férfi mellékszereplő díja Mácsai Pálnak
(versenyben) (nyert)
2001 - Vakvagányok - Arany Mikrofon díj Márkus Tamásnak (versenyben) (nyert)
2001 - Werckmeister harmóniák - Fődíj,
(versenyben) (nyert)
2002 - A ház emlékei - Legjobb forgatókönyv díja Zsigmond Dezsőnek, Dörner Józsefnek és Pozsgay Zsoltnak,

Legjobb színésznő díja Nagy Marinak,

Legjobb férfi mellékszereplő díja Rajhona Ádámnak
(versenyben) (nyert)
2002 - Aranyváros - Legjobb férfi mellékszereplő díja Rajhona Ádámnak (versenyben) (nyert)
2002 - Arccal a földnek - Zsűri különdíja (versenyben) (nyert)
2002 - Az utolsó blues - Legjobb operatőr díja ifj. Seregi Lászlónak (versenyben) (nyert)
2002 - Bibó breviárium - Kisérleti és kisjátekfilm kategória rendezői díja (versenyben) (nyert)
2002 - Chico - Fődíj,

Arany Olló díj Kornis Annának
(versenyben) (nyert)
2002 - Citromfej - Legjobb producer díja Muhi Andrásnak (versenyben) (nyert)
2002 - Ébrenjárók - Legjobb elsőfilmes forgatókönyv díja Miklauzic Bencének és Maruszki Balázsnak,

Legjobb színész díja Gazsó Györgynek,

Film.hu-díj internetes közönségszavazatok alapján
(versenyben) (nyert)
2002 - Északföld - Dokumentumfilm kategória rendezői és operatőri díja (versenyben) (nyert)
2002 - Fény hull arcodra - A legerősebb kinematográfiai értékkel bíró, a vizuális kifejezés eszközeit használó mű rendezői díja Gulyás Gyulának (versenyben) (nyert)
2002 - Fortyogó föld - Legjobb ismeretterjesztő film díja (versenyben) (nyert)
2002 - Hamvadó cigarettavég - Arany Mikrofon díj Sipos Istvánnak (versenyben) (nyert)
2002 - Hukkle - Legjobb elsőfilm díja,
Gene Moskowitz díj
(versenyben) (nyert)
2002 - Kísértések - Legjobb rendezés díja,

Legjobb operatőr díja Medvigy Gábornak,

Legjobb színész díja Gazsó Györgynek
(versenyben) (nyert)
2002 - Legkisebb film a legnagyobb magyarról... - Legjobb producer díja Muhi Andrásnak (versenyben) (nyert)
2002 - Magyar útlevél - Legjobb dokumentumfilm díja (versenyben) (nyert)
2002 - Meseautó - Legnagyobb nézettséget elért film 2002-ben (versenyben) (nyert)
2002 - Rozi - Különdíj (versenyben) (nyert)
2002 - Sacra Corona
2002 - Sejtjeink - Dokumentumfilm kategória fődíja (versenyben) (nyert)
2002 - Szafari - Legjobb kísérleti film díja (versenyben) (nyert)
2002 - Szép napok - Gene Moskowitz díj,

Zsűri különdíja,

Legjobb női mellékszereplő díja Tóth Orsolyának
(versenyben) (nyert)
2003 - A boldogság színe - Arany Mikrofon díj Juhász Róbertnek (versenyben) (nyert)
2003 - A magyar buletin - Schiffer Pál Emlékdíj (versenyben) (nyert)
2003 - A Rózsa énekei - Legjobb forgatókönyv díja Szilágyi Andornak (versenyben) (nyert)
2003 - Az út vége - Dokumentumfilm kategória fődíja (versenyben) (nyert)
2003 - Boldog születésnapot! - Legjobb elsőfilmes rendező díja,

Legjobb operatőr díja Sas Tamásnak,

Arany Olló díj Barsi Bélának,

Legjobb színésznő díja Ónodi Eszternek,

Film.hu-díj internetes közönségszavazatok alapján
(versenyben) (nyert)
2003 - Bolondok éneke - Legjobb férfi mellékszereplő díja Kovács Lajosnak (versenyben) (nyert)
2003 - Bozsik Yvette - Dokumentumfilm kategória rendezői díja,

Duna Televízió különdíja
(versenyben) (nyert)
2003 - Fellebbezésnek helye nincs - Történelmi kategória díja (versenyben) (nyert)
2003 - Gránátok - Kisjátékfilm kategória rendezői díja (versenyben) (nyert)
2003 - Gumiember - Kísérleti és kisjátékfilm kategória fődíja (versenyben) (nyert)
2003 - Jött egy busz... - Szkeccsfilm - Kollektív alkotói díj Schilling Árpádnak, Török Ferencnek, Bodó Viktornak, Pálfi Györgynek és Mundruczó Kornélnak,

Legjobb producer díja Budai Györgynek,

Arany Olló díj Barsi Bélának
(versenyben) (nyert)
2003 - Libiomfi - Legjobb színész díja Mucsi Zoltánnak,

Legjobb producer díja Muhi Andrásnak és Budai Györgynek
(versenyben) (nyert)
2003 - Magyar szépség - Fődíj, Arany Mikrofon díj Juhász Róbertnek (versenyben) (nyert)
2003 - Mikor szolgának telik esztendeje - Legjobb operatőr díja Körtési Bélának (versenyben) (nyert)
2003 - Ön dönt! - Kisérletifilm kategória díja (versenyben) (nyert)
2003 - Pető András - Századfordító magyarok - Duna Televízió különdíja (versenyben) (nyert)
2003 - Pockok - Diákzsűri: Legjobb rövidfilm (versenyben) (nyert)
2003 - Rengeteg -

Simó Sándor emlékére alapított elsőfilmes rendezői díj, Legjobb producer díja Muhi Andrásnak, Gene Moskowitz-díj

(versenyben) (nyert)
2003 - Rinaldo - Legjobb férfi mellékszereplő díja Kovács Lajosnak (versenyben) (nyert)
2003 - Találkozás a végtelennel - Bolyai János - Ismeretterjesztő kategória díja (versenyben) (nyert)
2003 - Táncalak - Rendezői látvány díj, Előadói különdíj Ladányi Andreának (versenyben) (nyert)
2003 - Tesó - Legjobb fiatal forgatókönyvírói díj Dyga Zsombornak és Lovas Balázsnak,

Arany Mikrofon díj Juhász Róbertnek
(versenyben) (nyert)
2003 - Tiszta románc - Dokumentumfilm kategória rendezői díja (versenyben) (nyert)
2004 - 1 hét - Különdíj (versenyben) (nyert)
2004 - A birodalom iskolája - Fődíj,

Operatőri díj Doboczi Balázsnak
(versenyben) (nyert)
2004 - A Gresham - Legjobb ismeretterjesztő film díja (versenyben) (nyert)
2004 - A ház - Különdíj (versenyben) (nyert)
2004 - A remete remeke - Zsűri különdíja (versenyben) (nyert)
2004 - A tévé és én - Különdíj (versenyben) (nyert)
2004 - Aranykalyiba - Operatőri díj: Bálint Arthur (versenyben) (nyert)
2004 - Életke I - II. - Esélyegyenlőség díj (versenyben) (nyert)
2004 - Gen(i)us Diabolis - Ördögtérgye - Legjobb kisjátékfilm díja (versenyben) (nyert)
2004 - Getno - Arany Olló díj Incze Ágnesnek (versenyben) (nyert)
2004 - Gubera - Legjobb kísérleti-dokumentumfilm díja,

Operatőri díj Dobóczi Balázsnak
(versenyben) (nyert)
2004 - József és testvérei - Rendezői látvány díja (versenyben) (nyert)
2004 - Kis Apokrif No.1 - Legjobb kísérleti rövidfilm (versenyben) (nyert)
2004 - Kontroll - Simó Sándor emlékére alapított elsőfilmes rendezői díj,

Legjobb operatőr díja Pados Gyulának,

Gene Moskowitz díj
(versenyben) (nyert)
2004 - Másnap - Fődíj,

Legjobb operatőr díja Medvigy Gábornak,

Legjobb színész díja Gáspár Tibornak,

Legjobb mellékszereplő díja Lázár Katinak
(versenyben) (nyert)
2004 - Mélyen őrzött titkok - Legjobb rendezés díja,

Legjobb színésznő díja Bagaméri Eszternek,

Legjobb mellékszereplő díja Nagy Ervinnek,

Produceri díj Gyarmathy Líviának
(versenyben) (nyert)
2004 - Mix - Különdíj a legjobb vágásért Steven Lovynak,

Diákzsűri: Legjobb elsőfilm díja
(versenyben) (nyert)
2004 - Örökség: Egy halász története - A filmszociográfia kategória legjobb filmje (versenyben) (nyert)
2004 - R. B. kapitány - A portré kategória legjobb filmje (versenyben) (nyert)
2004 - Rózsadomb - Legjobb mellékszereplő díja Lázár Katinak (versenyben) (nyert)
2004 - Szezon - Legjobb mellékszereplő díja Nagy Ervinnek,

Film.hu-díj internetes közönségszavazatok alapján
(versenyben) (nyert)
2004 - Tamara - Különdíj az egységes képi látvány megteremtéséért Hajdu Szabolcsnak, Szaladják Istvánnak és Esztán Mónikának (versenyben) (nyert)
2004 - Teri nagyi - A Duna Televízió különdíja (versenyben) (nyert)
2004 - Valahol otthon lenni - Schiffer Pál díj (versenyben) (nyert)
2004 - Dealer -

Legjobb rendező: Fliegauf Benedek, Legjobb forgatókönyv: Fliegauf Benedek, Arany Mikrofon díj: Zányi Tamás

(versenyben) (nyert)
2005 - A fény ösvényei - Legjobb elsőfilm rendezői díja (versenyben) (nyert)
2005 - A Karusszel rítus - Kisjátékfilm kategória fődíja (versenyben) (nyert)
2005 - A miskolci boniésklájd - Legjobb producer díja Garami Gábornak (versenyben) (nyert)
2005 - A porcelánbaba -

Legjobb rendezés díja Gárdos Péternek, Legjobb férfi epizódszereplő díja Csányi Sándornak, A külföldi kritikusok Gene Moskowitz-díja

(versenyben) (nyert)
2005 - A temetetlen halott - Legjobb színész díja Cserhalmi Györgynek (versenyben) (nyert)
2005 - Állítsátok meg Terézanyut! - A legjobb férfi mellékszereplő díja Csányi Sándornak,

Legjobb hangmérnök díja Balázs Gábornak
(versenyben) (nyert)
2005 - Argo - Közönségdíj az internetes szavazatok alapján (versenyben) (nyert)
2005 - Az árulásról - Legjobb dokumentumfilm díja (versenyben) (nyert)
2005 - Before Dawn -

Rendezői díj Kenyeres Bálintnak, Operatőri díj Erdély Mátyásnak

(versenyben) (nyert)
2005 - Csigavár - Rendezői díj Zsigmond Dezsőnek,

Visegrád Díj
(versenyben) (nyert)
2005 - Csoda Krakkóban - Legjobb producer díja Garami Gábornak (versenyben) (nyert)
2005 - Dallas Pashamende -

Legjobb színésznő díja Gryllus Dorkának, Legjobb hangmérnök díja Balázs Gábornak

(versenyben) (nyert)
2005 - Ég veled! - Legjobb forgatókönyv díja,

Legjobb női epizód alakítás díja Tóth Juditnak
(versenyben) (nyert)
2005 - Erdély 1956 - Legjobb dokumentumfilm díja (versenyben) (nyert)
2005 - Fekete kefe - Fődíj,

Legjobb operatőr díja Pohárnok Gergelynek,

Legjobb producer díja: Pataki Ágnes, Major István, Kovács Gábor, Muhi András
(versenyben) (nyert)
2005 - Ha lenne egy üvegház… - Duna Televízió különdíja (versenyben) (nyert)
2005 - Képíró - Operatőri díj Bucsek Tibornak (versenyben) (nyert)
2005 - Leszármazottak - Rendezői díj (versenyben) (nyert)
2005 - Népesség Istentől, népesség embertől - Operatőri díj Xantus Gábornak (versenyben) (nyert)
2005 - Nyócker! - Rendezői látvány díj Gauder Áronnak (versenyben) (nyert)
2005 - Résfilm - Kísérletifilm kategória fődíja (versenyben) (nyert)
2005 - Új Eldorádó - Dokumentumfilm kategória fődíja (versenyben) (nyert)
2005 - Út a halálba - Schiffer Pál-díj (versenyben) (nyert)
2005 - Utazások egy szerzetessel - Ifjúsági, Családügyi, Szociális és Esélyegyenlőségi Minisztérium díja (versenyben) (nyert)
2005 - A fény ösvényei - Cserhalmi György - Legjobb férfi alakítás díja (versenyben) (nyert)
2005 - A fény ösvényei - Csányi Sándor - Legjobb férfi epizód alakítás díja (versenyben) (nyert)
2005 - A fény ösvényei - Miskolczi Péter - Produceri díj (versenyben) (nyert)
2005 - A fény ösvényei - Balázs Gábor - Arany Mikrofon díj (versenyben) (nyert)
2005 - A fény ösvényei - Politzer Péter - Arany Olló díj (versenyben) (nyert)
2005 - A fény ösvényei - Diákzsűri: Fődíj (versenyben) (nyert)
2006 - A ember - Tudományos ismeretterjesztő film kategória fődíja (versenyben) (nyert)
2006 - A fekete kutya - Történetek a spanyol polgárháborúból - Dokumentumfilm kategórai fődíja (versenyben) (nyert)
2006 - Az élet vendége - Csoma-legendárium - Szemző Tibor - Rendezői látvány-díj (versenyben) (nyert)
2006 - Cérnaszálon - Dokumentumfilm kategórai rendezői díja (versenyben) (nyert)
2006 - Csak szex és más semmi - Legjobb forgatókönyv díja: Goda Krisztina, Heller Gábor, Divinyi Réka

Legjobb színész díja: Csányi Sándor
(versenyben) (nyert)
2006 - Egy ember Munkácsról - Jávori Ferenc portréja - Dokumentumfilm zsűri elismerő oklevele (versenyben) (nyert)
2006 - Egyetleneim - Tóth Orsi - Legjobb színésznő díja (versenyben) (nyert)
2006 - Érintettek - II. rész - Patrik - Esélyegyenlőség díja (versenyben) (nyert)
2006 - Fehér tenyér - Hajdu Szabolcs - Legjobb rendezés (versenyben) (nyert)
2006 - Gólyamese - Dokumentumfilm kategória rendezői díja (versenyben) (nyert)
2006 - Gyapjaspille - Hernyók a pokolból - Tudományos ismeretterjesztő film kategória rendezői díja (versenyben) (nyert)
2006 - Határeset - Schiffer Pál-díj (versenyben) (nyert)
2006 - Herminamező - Szellemjárás - Kísérleti film kategória fődíja (versenyben) (nyert)
2006 - Ikrek - Lajos és Sándor - Legjobb operatőr díja Bálint Arthurnak (versenyben) (nyert)
2006 - Johanna - Legjobb operatőr díja Nagy Andrásnak,
(versenyben) (nyert)
2006 - Józsi nővér és a sárga bicikli - Legjobb operatőr díja Bálint Arthurnak (versenyben) (nyert)
2006 - Kivégzés - Kisjátékfilm kategória fődíja (versenyben) (nyert)
2006 - Miraq - Legjobb férfi epizódszerep: Czene Csaba (versenyben) (nyert)
2006 - Moszny - Legjobb operatőr díja Bálint Arthurnak (versenyben) (nyert)
2006 - Recycled / Pro-Reo-Neo - Kísérleti film zsűri elismerő oklevele (versenyben) (nyert)
2006 - Taxidermia - Fődíj (versenyben) (nyert)
2006 - Vadászat angolokra - Legjobb operatőr: Máthé Tibor (versenyben) (nyert)
2006 - Az élet vendége - Csoma-legendárium - Zányi Tamás - Arany Mikrofon (versenyben) (nyert)
2006 - Fehér tenyér - Nagy András - Legjobb operatőr (versenyben) (nyert)
2006 - Fehér tenyér - Angelusz Iván - Legjobb producer (versenyben) (nyert)
2006 - Fehér tenyér - Politzer Péter - Arany Olló-díj (versenyben) (nyert)
2006 - Fehér tenyér - A külföldi kritikusok Gene Moskowitz-díja (versenyben) (nyert)
2006 - Fehér tenyér - Közönségdíj az internetes szavazatok alapján (versenyben) (nyert)
2006 - Taxidermia - Stanczel Adél - Legjobb női epizódszerep (versenyben) (nyert)
2006 - Taxidermia - Czene Csaba - Legjobb férfi epizódszerep (versenyben) (nyert)
2006 - Taxidermia - Asztalos Adrien - Látványtervezői díj (versenyben) (nyert)
2006 - Taxidermia - A külföldi kritikusok Gene Moskowitz-díja (versenyben) (nyert)
2006 - Taxidermia - Zöld Holló (Diákzsűri fődíj) (versenyben) (nyert)
2007 - A forradalom arca - Egy pesti lány nyomában - Elismerő oklevél (versenyben) (nyert)
2007 - A hét főbűn (Bűnök ezek?) - Tudományos-ismeretterjesztő film kategória rendezői díja (versenyben) (nyert)
2007 - A hét nyolcadik napja - Elek Judit - Legjobb forgatókönyv díja (versenyben) (nyert)
2007 - Álszent - Legjobb kísérleti film díja (versenyben) (nyert)
2007 - Alterego - Legjobb operatőr díja Tóth Widamon Máténak (versenyben) (nyert)
2007 - Balkán bajnok - Legjobb dokumentumfilm díja (versenyben) (nyert)
2007 - Boldog új élet - Legjobb elsőfilm Simó Sándor-díja (versenyben) (nyert)
2007 - Budapesti vadon - Legjobb témaválasztás díja (versenyben) (nyert)
2007 - Dolina - Árvai György - Legjobb látvány díja (versenyben) (nyert)
2007 - Együtt - Rendezői különdíj (versenyben) (nyert)
2007 - Elboronálva - Legjobb operatőr díja Talán Csabának (versenyben) (nyert)
2007 - Élik az életüket - Kárpátaljai szappanopera - Esélyegyenlőségi-díj (versenyben) (nyert)
2007 - Forró ősz a hidegháborúban - Magyarország 1956-ban - Legjobb tudományos-ismeretterjesztő film (versenyben) (nyert)
2007 - Hazatérés: egy szabadságharcos története - Schiffer Pál-díj (versenyben) (nyert)
2007 - Iszka utazása -

Fődíj - Legjobb szerzői film, Arany Olló Díj: Czakó Judit

(versenyben) (nyert)
2007 - Itt az idő - Elismerő oklevél (versenyben) (nyert)
2007 - Konyec - Az utolsó csekk a pohárban - Fődíj - Legjobb műfaji film (versenyben) (nyert)
2007 - Kythéra - Kovács Kata - Legjobb női alakítás díja (versenyben) (nyert)
2007 - Lassú tükör - Elismerő oklevél (versenyben) (nyert)
2007 - Menekülés a szerelembe (Eta ezt te rendezted) - Legjobb dokumentumfilm rendező díja (versenyben) (nyert)
2007 - Miért?! Egy tragikus szerelem története - Elismerő oklevél (versenyben) (nyert)
2007 - Miss Universe 1929 - Lisl Goldarbeiter - A Szépség útja - Elismerő oklevél (versenyben) (nyert)
2007 - Ópium - Egy elmebeteg nő naplója - Szász János - Legjobb rendező díja (versenyben) (nyert)
2007 - Töredék - Zsótér Sándor - Legjobb férfi alakítás (versenyben) (nyert)
2007 - Türelem - Legjobb rövidfilm díja (versenyben) (nyert)
2007 - Vakáció - Elismerő oklevél (versenyben) (nyert)
2007 - Boldog új élet - Membrán - Legjobb eredeti filmzene (versenyben) (nyert)
2007 - Boldog új élet - Sipos Gábor  - Legjobb producer (versenyben) (nyert)
2007 - Ópium - Egy elmebeteg nő naplója - Máthé Tibor - Legjobb operatőr díja (versenyben) (nyert)
2007 - Ópium - Egy elmebeteg nő naplója - Sipos István - Arany Mikrofon Díj (versenyben) (nyert)
2007 - Ópium - Egy elmebeteg nő naplója - Gene Moskowitz-díj (versenyben) (nyert)
2007 - Konyec - Az utolsó csekk a pohárban - Közönségdíj (versenyben) (nyert)
2007 - Kythéra - Czakó Judit - Arany Olló-díj (versenyben) (nyert)
2008 - A Nap utcai fiúk - Szekeres Dénes - Legjobb producer (versenyben) (nyert)
2008 - A nyomozó - Moziverzum Díj (versenyben) (nyert)
2008 - A süllyedő falu - Esélyegyenlőségi-díj (versenyben) (nyert)
2008 - A város ritmusa - Legjobb operatőr díja Tóth Zsoltnak és Salamon Andrásnak (versenyben) (nyert)
2008 - A vízjárta puszták vidékén - A Körös-Maros Nemzeti Park - Legjobb rendezés (versenyben) (nyert)
2008 - Another Planet/Másik bolygó - Legjobb operatőr díja Máthé Tibornak (versenyben) (nyert)
2008 - Delta - Arany Orsó (versenyben) (nyert)
2008 - Fövenyóra - Pohárnok Gergely - Legjobb operatőr (versenyben) (nyert)
2008 - Gyengébb napok - Legjobb rövidfilm díja (versenyben) (nyert)
2008 - Három hiányzó oldal - Schiffer Pál Emlékdíj (versenyben) (nyert)
2008 - Hosszú utazás - Legjobb dokumentumfilm díja (versenyben) (nyert)
2008 - Imádság - Legjobb operatőr díja Mohi Sándornak (versenyben) (nyert)
2008 - Kalandorok - Simó Sándor-díj a legjobb elsőfilmnek (versenyben) (nyert)
2008 - Kócos - Kísérleti film kategória díja (versenyben) (nyert)
2008 - Malaccal teljes - Legjobb rendező díja (versenyben) (nyert)
2008 - Megyünk - Rövidfilm kategória díja (versenyben) (nyert)
2008 - Nincs kegyelem - Ragályi Elemér - Legjobb rendező (versenyben) (nyert)
2008 - Overnight - Hujber Balázs - Legjobb látványtervező díja (versenyben) (nyert)
2008 - Pánik - Gubik Ági - Legjobb női alakítás (versenyben) (nyert)
2008 - Saját halál - Legjobb kísérleti film díja (versenyben) (nyert)
2008 - Szelíd szálakon (A nemezelésről) - Legjobb tudományos-ismeretterjesztő film (versenyben) (nyert)
2008 - Tejút - ambient movie - Zsűri különdíja (versenyben) (nyert)
2008 - Vidrasors - Legjobb rendezés díja (versenyben) (nyert)
2008 - Von Höfler vagyok (Werther-variáció) - Legjobb Kreatív Dokumentumfilm díja (versenyben) (nyert)
2008 - Zöld múzsák csókja (Hímnős) - Legjobb operatőr díja Rák Józsefnek (versenyben) (nyert)
2008 - A nyomozó - Anger Zsolt - Legjobb férfi alakítás (versenyben) (nyert)
2008 - A nyomozó - Gigor Attila - Legjobb forgatókönyv (versenyben) (nyert)
2008 - A nyomozó - Kovács Zoltán - Arany Olló-díj (versenyben) (nyert)
2008 - A nyomozó - Zöld Holló díj (versenyben) (nyert)
2008 - A nyomozó - Diákzsűri fődíja (versenyben) (nyert)
2008 - Delta - Lajkó Félix - Legjobb eredeti filmzene (versenyben) (nyert)
2008 - Delta - Gene Moskowitz-díj (versenyben) (nyert)
2008 - Pánik - Film.hu közönségdíj (versenyben) (nyert)
2008 - Tejút - ambient movie - Pohárnok Gergely - Legjobb operatőr (versenyben) (nyert)
2008 - Tejút - ambient movie - Beke Tamás - Arany Mikrofon (versenyben) (nyert)
2008 - Nincs kegyelem - Szekeres Dénes - Legjobb producer (versenyben) (nyert)
2009 - Korhadó múlt, porladó jövő? - Bükkábrányi ősciprusok - Legjobb tudományos ismeretterjesztő film kategória fődíja (megosztva) (versenyben) (nyert)
2009 - 1 - Tóth Widamon Máté - Legjobb operatőr (versenyben) (nyert)
2009 - A fideszes zsidó, a nemzeti érzés nélküli anya és a mediáció - Schiffer Pál-díj (versenyben) (nyert)
2009 - A gyakornok - 20 évesen a BBC-nél és a CNN-nél - Elismerő oklevél (versenyben) (nyert)
2009 - A három nővér - Legjobb operatőri díj (megosztva) (versenyben) (nyert)
2009 - Alena utazása - Legjobb rövidfilm díja (megosztva) (versenyben) (nyert)
2009 - Apaföld - A külföldi filmkritikusok Gene Moskowitz-díja (versenyben) (nyert)
2009 - Apró dolgok - Legjobb forgatókönyíró-rendező díja (versenyben) (nyert)
2009 - Apró örömök - Elismerő oklevél (versenyben) (nyert)
2009 - Csempelevél - Legjobb dokumentumfilm díja (megosztva), Legjobb operatőr díja (megosztva) (versenyben) (nyert)
2009 - Hideg berek - Legjobb rövidfilm díja (megosztva) (versenyben) (nyert)
2009 - Intim fejlövés - Simó Sándor-díj a legjobb elsőfilmnek (megosztva) (versenyben) (nyert)
2009 - Kaméleon - Film.hu Közönségdíj (versenyben) (nyert)
2009 - Kémek a porfészekben - Legjobb dokumentumfilm díja (megosztva) (versenyben) (nyert)
2009 - Majdnem szűz - Ubrankovics Júlia - Legjobb színésznő (versenyben) (nyert)
2009 - Mama - Rövidfilm kategória különdíja (versenyben) (nyert)
2009 - Mázli - Lukáts Andor - Legjobb színész (versenyben) (nyert)
2009 - Mit tudjátok ti, ki vagyok én! - Legjobb rendező díja (megosztva) (versenyben) (nyert)
2009 - Nem vagy egyedül… - Legjobb rendezés díja (megosztva) (versenyben) (nyert)
2009 - Nexus - Kollányi Ágoston - rendezői díj (versenyben) (nyert)
2009 - Pannon sivatag - Legjobb tudományos ismeretterjesztő film kategória fődíja (megosztva) (versenyben) (nyert)
2009 - Papírrepülők - Simó Sándor-díj a legjobb elsőfilmnek (megosztva) (versenyben) (nyert)
2009 - Príma Primavéra - Lukáts Andor - Legjobb színész (versenyben) (nyert)
2009 - Szobafogság - Major Csaba - Arany Mikrofon (versenyben) (nyert)
2009 - Tréfa - Gárdos Péter - Legjobb rendező (versenyben) (nyert)
2009 - Utolsó idők - Arany Orsó fődíj (versenyben) (nyert)
2009 - Valami Amerika 2. - A legjobb közönségfilm Moziverzum-díja (versenyben) (nyert)
2009 - 1 - Csáky Attila - Legjobb producer (versenyben) (nyert)
2009 - 1 - Pater Sparrow - Látványtervezői díj (versenyben) (nyert)
2009 - 1 - Kiss Wanda - Arany Olló (versenyben) (nyert)
2009 - Papírrepülők - Csáky Attila - Legjobb producer (versenyben) (nyert)
2009 - Utolsó idők - Márkos Albert - Legjobb filmzene (versenyben) (nyert)
2009 - Utolsó idők - Zöld Holló Diákzsűri fődíj (versenyben) (nyert)
2009 - A nyomozó - Közönségdíj (versenyben) (nyert)
2009 - Mázli - Hegedűs Bálint - Legjobb forgatókönyv (versenyben) (nyert)
2009 - Mázli - Major Csaba - Arany Mikrofon (versenyben) (nyert)
2009 - Valami Amerika 2. - Major Csaba - Arany Mikrofon (versenyben) (nyert)
2010 - A vágyakozás napjai - Pacskovszky József - Legjobb forgatókönyv (versenyben) (nyert)
2010 - Az úr elköszön - Legjobb rendező és Legjobb operatőr (versenyben) (nyert)
2010 - Bádogváros - Legjobb dokumentumfilm (megosztva) (versenyben) (nyert)
2010 - Barlang - Elismerő oklevél (versenyben) (nyert)
2010 - Bibliothéque Pascal - Arany Orsó fődíj (versenyben) (nyert)
2010 - Cathrine magánélete - Elismerő oklevél (versenyben) (nyert)
2010 - Czukor Show - Pusztai Ferenc - Legjobb producer (versenyben) (nyert)
2010 - Drakula árnyéka - Duna-díj (megosztva) (versenyben) (nyert)
2010 - Házi paradicsom - Kategória különdíj (megosztva) (versenyben) (nyert)
2010 - Idézés - Schiffer Pál-díj (versenyben) (nyert)
2010 - Itt vagyok - Legjobb rövidfilm (versenyben) (nyert)
2010 - Ki/Be Tawaret - Kerekes Éva - Legjobb színésznő: (versenyben) (nyert)
2010 - Kolorádó Kid - Moziverzum-díj (versenyben) (nyert)
2010 - Köntörfalak - Dyga Zsombor - Legjobb rendező (megosztva) (versenyben) (nyert)
2010 - Látogatás - Pejó Robert - Legjobb rendező (megosztva) (versenyben) (nyert)
2010 - Lena -

Legjobb kísérleti film

(versenyben) (nyert)
2010 - Puskás Hungary - Legjobb dokumentumfilm (megosztva), Art Mozi Egyesület díja (versenyben) (nyert)
2010 - Riport - Elismerő oklevél (versenyben) (nyert)
2010 - Sorsod Borsod - Kategória különdíj (megosztva) (versenyben) (nyert)
2010 - Team Building - Simó Sándor-díj a legjobb elsőfilmnek (versenyben) (nyert)
2010 - Ünnep - Elismerő oklevél (versenyben) (nyert)
2010 - Utolsó előadás - Duna-díj (megosztva) (versenyben) (nyert)
2010 - Vespa - Tóth Sándor - Színészi különdíj (versenyben) (nyert)
2010 - Ketten egy fészekben -

Kollányi Ágoston rendezõi díj

(versenyben) (nyert)
2010 - Bibliothéque Pascal - Nagy András - Legjobb operatőr (versenyben) (nyert)
2010 - Bibliothéque Pascal - A külföldi filmkritikusok Gene Moskowitz-díja (versenyben) (nyert)
2010 - Bibliothéque Pascal - Zöld Holló Diákzsűri fődíj (versenyben) (nyert)
2010 - Kolorádó Kid - Banovich Tamás - Legjobb látvány és díszlet (versenyben) (nyert)
2010 - Köntörfalak - Elek Ferenc - Legjobb színész (versenyben) (nyert)
2010 - Köntörfalak - Czakó Judit - Arany Olló-díj (versenyben) (nyert)
2010 - Köntörfalak - Film.hu Közönségdíj (versenyben) (nyert)
2010 - Team Building - Pusztai Ferenc - Legjobb producer (versenyben) (nyert)
2010 - Vespa - Kardos Dániel - Legjobb eredeti filmzene (versenyben) (nyert)
2010 - A vágyakozás napjai - Kőporossy János - Arany Mikrofon-díj (versenyben) (nyert)
2011 - Pál Adrienn - Fődíj (versenyben) (nyert)
2011 - Szelíd teremtés - A Frankenstein-terv - Mundruczó Kornél - Legjobb rendező (versenyben) (nyert)
2011 - East Side Stories - Bacskó Tünde - Legjobb színésznő (versenyben) (nyert)
2011 - A halálba táncoltatott leány - László Zsolt - Legjobb színész (versenyben) (nyert)
2011 - Csicska -

Legjobb rövidfilm

(versenyben) (nyert)
2011 - Erdő -

Elismerő oklevél

(versenyben) (nyert)
2011 - Valami kék -

Elismerő oklevél

(versenyben) (nyert)
2011 - Pál Adrienn - Pusztai Ferenc - Legjobb producer (versenyben) (nyert)
2011 - Pál Adrienn - Juhász Róbert - Legjobb hangmérnök Arany Mikrofon díja (versenyben) (nyert)
2011 - Pál Adrienn - Film.hu Közönségdíj (versenyben) (nyert)
2011 - Szelíd teremtés - A Frankenstein-terv - Erdély Mátyás - Legjobb operatőr (versenyben) (nyert)

Ha hibát, pontatlanságokat talál, kérjük, jelezze a nfi@nfi.hu email-címen, ahol az adatbázissal kapcsolatos egyéb észrevételeit is szívesen várjuk!