Hírek

2020. február 18.

Nyilvános a Magyar Mozgókép Szemle programja

(Magyar Filmakadémia Egyesület) A Magyar Filmakadémia Egyesület a Nemzeti Filmintézet támogatásával 2020. február 26-29. között rendezi meg a Magyar Filmdíj 2020 - Magyar Mozgókép Szemlét, melynek programja immár nyilvános.

Idén összesen 114 filmalkotást neveztek az alkotók, melyek közül előzsűrik választották ki azt az 59, Magyar Filmdíjra jelölt alkotást, melyeket a rendezvény alatt a közönség nagy vásznon megnézhet - a televíziós forgalmazású filmeket ingyenesen, a nagyjátékfilmeket pedig kedvezményes 500 Ft-os áron. A Magyar Mozgókép Szemlén versenyen kívüli alkotásokat is vetítenek és szakmai programok is színesítik majd a filmes esemény kínálatát. A jegyelővétel február 22-én, szombaton kezdődik.

Immár nyilvános a Magyar Filmdíj 2020 - Magyar Mozgókép Szemle programja – www.mozgokepszemle.hu.  A Magyar Mozgókép Szemlén 59,  Magyar Filmdíjra jelölt alkotást vetítenek majd a Corvin moziban (teljes lista a hír után), köztük a Valan, az Akik maradtak, a Drakulics elvtárs, a FOMO - Megosztod és uralkodsz, az Apró mesék, a Guerilla, a Seveled, a Most van most, a Szép csendben és a Szeretlek mint Állat! című nagyjátékfilmeket. A tévéfilmek közül a Foglyok, az Egy másik életben, a Házasságtörés és a Nino bárkája szerepel a programban, valamint a Cseppben az élet, a Tabukról tabuk nélkül, az Alvilág, a 200 első randi és A mi kis falunk című televíziós sorozatok egy-egy epizódját, továbbá tíz animációs filmet, tíz ismeretterjesztő filmet, tíz kisjátékfilmet és tíz dokumentumfilmet is  nagy vásznon nézhetnek majd meg a nézők.

A televíziós forgalmazású filmek - tévéfilm, kisjátékfilm, dokumentumfilm, ismeretterjesztő film és animációs film és televíziós sorozatok – ingyenesen, a mozifilmek pedig kedvezményes 500 Ft-os áron tekinthetők majd meg. Jegyek február 22-étől  válthatóak a Corvin Mozi jegypénztárában, vagy online a corvinmozi.hu oldalon.

Zárójelentés (Fotó: Novák Emil)

A jelölt filmek mellett az internetes világból jövő mozgóképek válogatásából, a Színház- és Filmművészeti Egyetem és a Budapesti Metropolitan Egyetem hallgatóinak filmjeiből, valamint a Magyar Filmakadémia Egyesület Életműdíjas alkotóitól is láthat egy-egy filmet a nagy közönség. Így a programban szerepel Szabó István Apa - Egy hit naplója című alkotása, Gertler Viktor Az aranyember című filmje, melyben Béres Ilona és Pécsi Ildikó látható, András Ferenc Veri az ördög a feleségét című filmje Pécsi Ildikóval a főszerepben, Bereményi Géza Eldorádó című alkotása Eperjes Károllyal a főszerepben és Lugossy László Szirmok, virágok, koszorúk című filmje Cserhalmi Györggyel a főszerepben. Szakmai programok is színesítik majd a filmes esemény kínálatát, melyek közül kiemelkedik az újonnan megalakult MADOKE (Magyar Dokumentumfilmesek Egyesülete) nyílt vita fóruma a Magyar Filmakadémia szervezésében, amely a dokumentumfilmes műfajok határairól és alkotóiról szól.  

Magyar Filmakadémia Egyesület a Nemzeti Filmintézet támogatásával 2020. február 26-29. között rendezi meg a Magyar Filmdíj 2020 - Magyar Mozgókép Szemlét. Február 25-én Szabó István új filmje, a Zárójelentés nyitja a Magyar Filmdíj 2020 - Magyar Mozgókép Szemlét a Corvin moziban. A Magyar Filmdíj győztes alkotásait a Magyar Filmakadémia tagjai titkos szavazáson választják ki, a díjátadót március 5-én este a Vígszínházban rendezik majd meg.

MAGYAR FILMDÍJ – 2020 - JELÖLTEK

Legjobb játékfilm Jelöltek:  

Akik maradtak, rendező: Tóth Barnabás, producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő
Apró mesék, rendező: Szász Attila, producerek: Lajos Tamás, Köves Ábel  
Drakulics elvtárs, rendező: Bodzsár Márk, producerek: Pék Csaba, Tőzsér Attila  
FOMO - Megosztod és uralkodsz, rendező: Hartung Attila, producerek: Iványi Petra, Major István
VALAN, rendező: Bagota Béla, producer: Kántor László  

Legjobb rendező Jelöltek:  

Bagota Béla - Valan
Bodzsár Márk - Drakulics elvtárs
Kárpáti György Mór - Guerilla
Szász Attila - Apró mesék
Tóth Barnabás  - Akik maradtak   

Legjobb forgatókönyv Jelöltek:  

Bagota Béla - Valan
Bodzsár Márk - Drakulics elvtárs
Kerékgyártó Yvonne, Hartung Attila - FOMO - Megosztod és uralkodsz
Köbli Norbert - Apró mesék
Muhi Klára, Tóth Barnabás - Akik maradtak  

Legjobb férfi főszereplő Jelöltek:  

Hajduk Károly - Akik maradtak
Krisztik Csaba - Valan
Nagy Zsolt - Drakulics elvtárs
Váradi Gergely - Guerilla
Yorgos Goletsas - FOMO - Megosztod és uralkodsz  

Legjobb női főszereplő Jelöltek:  

Bognár Lulu - Szép csendben
Fátyol Hermina - Szeretlek mint Állat!
László Panna - FOMO - Megosztod és uralkodsz
Tenki Réka - Seveled
Walters Lili - Drakulics elvtárs  

Legjobb operatőr Jelöltek:  

Garas Dániel - Valan
Hartung Dávid - Guerilla
Marosi Gábor - Akik maradtak
Nagy András - Apró mesék
Reich Dániel - Drakulics elvtárs  

Legjobb díszlet Jelöltek:

Antal-Fógel Adrienn – Guerilla
Ágh Márton - Drakulics elvtárs
Damokos Csaba - Valan
Rajk László - Akik maradtak
Valcz Gábor - Apró mesék  

Legjobb zeneszerző Jelöltek:

Csorba Lóránt, Csengery Dániel - Seveled
HolyChicks zenekar (Emil Snabb, Jason Atkinson és David Knauer) - Most van most
Keresztes Gábor - Drakulics elvtárs 
Pacsay Attila, Parádi Gergely - Apró mesék 
Pirisi László - Akik maradtak  

Legjobb vágó Jelöltek:

Duszka Péter Gábor - FOMO - Megosztod és uralkodsz
Hargittai László - Apró mesék
Kornis Panni - Szép csendben
Mógor Ági - Akik maradtak
Szalai Károly - Valan

Legjobb hang Jelöltek:

Balázs Gábor - Valan
Juhász Róbert és Székely Tamás - Szép csendben
Lente Viktor - FOMO - Megosztod és uralkodsz
Tőzsér Attila - Drakulics elvtárs
Lukács Péter Benjámin, Zándoki Bálint - Akik maradtak  

Legjobb maszk Jelöltek:

Hortobágyi Ernella, Hufnágel Mariann (fodrász) - Apró mesék
Hortobágyi Ernella - Valan
Kozma Éva, Halász Míra - FOMO - Megosztod és uralkodsz
Kund Barbara, Károlyi Márk - Akik maradtak
Nagy Andrea - Seveled  

Legjobb jelmez Jelöltek:

Füzes Eszter - Drakulics elvtárs
Lengyel Rita - Akik maradtak
Sinkovics Judit - Valan
Schreiter Lilla - FOMO - Megosztod és uralkodsz
Szlávik Juli - Guerilla  

TÉVÉFILM Legjobb tévéfilm Jelöltek:

Egy másik életben, rendező: Tasnádi István
Foglyok, rendező: Deák Kristóf
Házasságtörés, rendező: Vitézy László
Nino bárkája, rendező: Miklauzic Bence  

Legjobb rendező Jelöltek:

Deák Kristóf - Foglyok
Miklauzic Bence - Nino bárkája
Tasnádi István - Egy másik életben
Vitézy lászló - Házasságtörés  

Legjobb forgatókönyv Jelöltek:

Maruszki Balázs - Nino bárkája
Tasnádi István, Veres Attila - Egy másik életben
Vitézy László, Sz. Szabó István - Házasságtörés
Vörös András - Foglyok  

Legjobb női főszereplő Jelöltek:

Gera Marina - Nino bárkája
Illés Nagy Maja - Egy másik életben
Nemes Wanda - Házasságtörés
Sodró Eliza - Foglyok  

Legjobb férfi főszereplő Jelöltek:  

Fekete Ernő - Foglyok
Molnár Áron- Egy másik életben
Nagy Péter- Házasságtörés
Znamenák István - Nino bárkája

Legjobb operatőr Jelöltek:

Csukás Sándor - Egy másik életben
Gózon Francisco - Foglyok
Pap Ferenc - Házasságtörés
Seregi László - Nino bárkája  

Legjobb díszlet Jelöltek:

Antal-Fógel Adrienn - Egy másik életben
Klímó Péter - Nino bárkája
Siska Tamás - Házasságtörés
Valcz Gábor - Foglyok  

Legjobb zeneszerző Jelöltek:

Balázs Ádám - Foglyok
Jávorka Ádám - Nino bárkája
Monori András - Egy másik életben  

Legjobb vágó Jelöltek:

Barsi Béla - Nino bárkája
Csillag Manó - Foglyok
Csillag Mano - Házasságtörés
Mezei Áron - Egy másik életben  

Legjobb hangmester Jelöltek:

Madaras Attila - Egy másik életben
Madaras Attila - Házasságtörés
Madaras Attila - Nino bárkája
Terffy Máté - Foglyok  

Legjobb maszk Jelöltek:

Fekete Rita - Egy másik életben
Jakóts Katalin - Házasságtörés
Kriskó Ancsa, Vincze Gabriella - Foglyok
Tóth Anikó - Nino bárkája  

Legjobb jelmez Jelöltek:

Balai Zsuzsanna - Házasságtörés
Ignjatovic Kristina - Egy másik életben
Sinkovics Judit - Foglyok
Zelenka Nóra - Nino bárkája  

Legjobb animációs film Jelöletek:  

Az utolsó vacsora - Rendező: Rófusz Ferenc, Producerek: Rofusz Ferenc, Hajdú Zsófia
Bela - Rendező: Tóth Roland, Producerek: Topolánszky Tamás Yvan, Sümeghy Claudia, Konecsni Krisztián
Belső könyvtár - Rendező: Kondor Attila, Producer: Ordódy Judit
Boxi, a film – Rendező-producer: Klingl Béla
Budapest Spaceport: A tolvajok - Rendező: Bálint Szilárd, Producer: Ordódy Judit
Kippkopp a hóban - Rendező: Fabók Szilvia, Producer: Tama Mikori
Lidérc úr - Rendező: Tóth Luca, Producerek: Osváth Gábor, Lukács Péter Benjámin, Ron Dyens
Szimbiózis - Rendező: Andrasev Nadja, Producerek: Sipos Orsolya, Fülöp József, Emmanuel-Alain Raynal, Pierre Baussaron
Szökési sebesség - Rendező: Rebák Tamás, Producer: Kiss Melinda
Tesók - Rendező: Nagy Marci, Producerek: Deák Dániel, Osváth Gábor  

Legjobb dokumentumfilm Jelöltek:  

A báró hazatér - Rendező: Breier Ádám, Producerek: Horváth-Szabó Ágnes, Halász Júlia, Kálmán Mátyás, Muhi Pires, Muhi András Pires, Romwalter Judit, Breier Ádám
A fegyházlelkész – Rendező-producer: Varga Ágota
A létezés eufóriája - Rendező: Szabó Réka, Producerek: László Sára, Gerő Marcell, Szabó Réka
Csak családról ne - Rendező: Kis Anna, Producerek: László Sára, Gerő Marcell
Emmi néni csodálatos élete - Rendező: Száraz Eszter, Producerek: Ecsedy Márton
Ketten - Rendező: Dobray György, Producerek: Dobray György, Détári Géza
Lili - Rendező: Hegedüs Péter, Producerek: Muhi András, Rebecca Mcelory, Ferenczy Gábor
Mignon - Rendező: Oláh Kata, Producerek: Oláh Kata, Elbaz Ela, Csukás Borbála
Ott legbelül dal van… - Rendező: Mohi Sándor, Producerek: Buglya Sándor, Péterffy András
Vonal fölött - Rendező: Nagy Anikó Mária, Producerek: Ugrin Julianna  

Legjobb kisjátékfilm Jelöltek:  

A buszsofőr - rendező: Borbás Dávid, producerek: Törköly Róbert, Détári Géza, Fényes András
A mentor - rendező: Szabó Szonja, Producerek: Pataki Ági, Kenesei Edina
Balansz - rendező: Csata Hanna, Producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő, Alföldi Nóra, Bosnyák Miklós
Casting - Rendező: Csoma Sándor, Producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő, Alföldi Nóra, Mártonffy Zoltán, Dreissiger László, Deák Dániel
Két csík - Rendező: Dudás Balázs, Producer: Pataki Ági
Maszatvár – rendező: Szakonyi Noémi Veronika, producerek: Hutlassa Tamás, Ugrin Julianna
Reggelim a vacsorád - Rendező: Pantyi Petra, Producerek: Pálos György, Pfeiffer Linda
Szerepzavar - Rendező: Szirmai Márton, Producerek: Tóth Barnabás, Rajna Gábor, Szirmai Árpád, Faragó Attila, Grüll Péter, Molnár Levente
Szokásjog - Rendező: Füzes Dániel, Producerek: Füzes Dániel, Gor Fanni, Szentiványi Gábor, Grőger Nándor
Újjászületés - Rendező: Dombrovszky Linda, Producerek: Major István, Mihályfy Borbála  

Legjobb ismeretterjesztő film: Jelöltek:  

Az elízium kém - Rendező: Jamrik Levente, Producerek: Törköly Róbert, Détári Géza, Fényes András
A létezés- szakmában dolgozom – Rendező-producer: Keserű Judit
A vádlott vádló - Rendező: Szentgyörgyi Bálint, Producerek: Czomba Albert, Szentgyörgyi Bálint
Élet, öröm, zene - Rendező: Sólyom András, Producerek: Sólyom András, Élő Nóra
Kodály mindenkié - Rendezők: Kékesi Attila, Papp Gábor Zsigmond, Producer: Papp Gábor Zsigmond
Néhány mondat a szabadságról – Rendező- producer: Szalay Péter
Nicky, a másik fiú - Rendező: Borsody István, Producer: Skrabski Fruzsina
Ötödik alosztály - Rendezők: Borbás Barnabás és Réti László, Producerek: Bellavics István, Országgyűlés Hivatala Közgyűjteményi és Közművelődési Igazgatóság
Piedone nyomában – Rendező-producer: Király Levente
Vad erdők, vad bércek - Rendező: Mosonyi Szabolcs, Producer: Bagladi Erika  

Legjobb televíziós sorozat Jelöltek:  

200 első randi, Az esküvő - Rendező: Erdélyi Dániel, Producerek: Prukner Brigitta, Kapitány-Diószegi Judit, Móré Annamária, Kapitány Iván, Hámori Barbara
Alvilág (1. évad 1. epizód) - Rendező: Ujj Mészáros Károly, Producerek: Herman Péter, Bodzsár István
A mi kis falunk 3. évad 17. rész – Fészekrakók - Rendező: Kapitány Iván, Producerek: Kapitány-Diószegi Judit, Herman Péter, Boris Mihály, Kapitány Iván
Cseppben az élet - A siker útján (2. rész) - Rendező: Gyöngyössy Bence, Producer: Kabay Barna
Tabukról tabuk nélkül 2. évad – Bűnösök és vezeklők - Rendező: Pálinkás Norbert, Producer: Mentes Endre

Ez a weboldal sütiket használ

Sütiket használunk a tartalmak személyre szabásához, közösségi funkciók biztosításához, valamint weboldalforgalmunk elemzéséhez. Ezenkívül közösségi média és elemező partnereinkkel megosztjuk az Ön weboldalhasználatra vonatkozó adatait, akik kombinálhatják az adatokat más olyan adatokkal, amelyeket Ön adott meg számukra vagy az Ön által használt más szolgáltatásokból gyűjtöttek. A weboldalon való böngészés folytatásával Ön hozzájárul a sütik használatához. Cookie adatkezelési tájékoztatónkat itt találhatja meg.

Megértettem